Мануальна терапія

 

Мануальна терапія – це «лікування руками» – здавна відомий метод лікування безлічі хвороб, який загально використовується в неврології, ортопедії, спортивній медицині та фізіології. І відрізняється від масажу насамперед тим, що дії спеціаліста спрямовані не тільки на м'які тканини, а більшою мірою на хребет, диски та кістки. А вплив мануальної терапії на організм серйозніший.

Цей метод активно застосовується у разі болю та дискомфорту в тілі, при головних болях, безсонні та хронічній втомі, запамороченні тощо. Тому, доречність та необхідність застосування мануальної терапії, необхідно визначати разом із досвідченим фахівцем.

Також, у мануальної терапії є низка захворювань, які слід врахувати та озвучити перед початком процедур. Це захворювання запального характеру, травми, новоутворення та деякі порушення неврологічного спектру.

Спеціаліст салону краси LUCY врахує всі обставини та побажання, а також виконає процедуру на найвищому рівні.

Послуги, що надаються в салоні краси LUCY:

1. Міофасціальний масаж - швидка допомога при симптомах гострого болю. Це техніка лікувального масажу, яка впливає не на м'язи, а на фасції, що оточують м'язи (простими словами, оболонки із сполучної тканини, які утворюють футляри для м'язів). Особливість методу полягає в тому, що можна досягти повного розслаблення однієї або групи м'язів, які перебувають у стані спазму (затиску, напруги). Поверхневі або підшкірні фасції розташовуються під шаром підшкірного жиру і саме на них впливає масаж.

Призначення масажу - позбавити людину міофасціального больового синдрому (МБС), який проявляється спазмом м'язів. Через занадто велике навантаження в м'язовій тканині виникає сильна напруга та активізуються тригерні точки (болючі ущільнення).

Попереджуємо Вас одразу: Ви не відчуваєте «вузли» на поверхні шкіри, це термін медичний. Самі ж причини їх виникнення — пряме забиття м'язів або розтягнення.

Для спортсменів найчастіша причина активізації тригерів - невдалий поворот, кидок, стрибок. Різкі активні рухи також негативно позначаються на нерозігрітих м'язах.

Проте міофасціальний масаж показаний не тільки при травмах — він корисний усім, хто активно тренується і навпаки, абсолютно неактивним людям для більш ефективної роботи м'язів.

Трохи про МБС

Якщо міофасціальний біль, на перший погляд, має суто функціональний характер, то постає питання, а чи потрібно взагалі його лікувати? Адже спазм м'язів рано чи пізно пройде сам собою, і біль зникне без лікування. Насправді все не так нешкідливо, як здається. По-перше, у спазмованому м'язі розвивається кисневе голодування та порушується обмін речовин, що при вираженому та тривалому спазмі призводить до дегенерації м'язових волокон та запальних процесів. Без лікування або при неправильному лікуванні міофасціальний біль може перерости у хронічну форму.

Як діє масаж?

М'язи тіла покриті сполучною тканиною та утворюють велику міофасціальну мережу. Дія міофасціального масажу спрямована на м'язову та нервову системи. Тиск, що робиться масажистом або при самомасажі, орієнтований на фасції м'язів, що робить їх більш гнучкими, живими і сприяє відновленню функцій. Цей масаж особливо впливає на тканинні рідини, мастило м'язів, завдяки чому покращується рух крові в організмі. Кровообіг краще працює за рахунок вивільнення частини сполучної тканини (фасції), яка покриває м'язи, та зняття напруги та застоїв.

Особливу користь такі дії приносять спортсменам. М'язовий «мотор» дозволяє краще справлятися з великим фізичним навантаженням та запобігає м'язовим травмам. Ось чому міофасціальний масаж особливо рекомендується людям, що активно тренуються.

 2. Лікувальний масаж

Для профілактики багатьох захворювань опорно-рухової системи та інших систем організму та їх безпосереднього лікування на різних етапах наш майстер використовує процедуру, яка називається лікувальним мануальним масажем. У процесі цього масажу використовуються лише натуральні олії провідних органічних косметичних марок.

Область застосування лікувального масажу дуже велика:

 • за допомогою цієї процедури можна усунути больовий синдром, набряки, швидко відновити травмовані тканини;

 • дуже добре масаж відновлює силу та працездатність м'язів, зміцнює суглоби та зв'язки;

 • курс масажу може зміцнити імунітет, відновити психофізичний стан.

До кожного пацієнта, при проведенні сеансів лікувального масажу, необхідний індивідуальний підхід, комплекс масажних механічних впливів на організм залежить від віку та стану здоров'я пацієнта, та від багатьох інших факторів. Але є й загальні правила: масаж завжди починають із більших ділянок тіла, потім роблять масаж менших та проблемних ділянок тіла, м'язів, зв'язок тощо, включаючи техніки ротаційних корекцій.

Це зумовлено ще й тим, що таким чином ми здатні впливати на поліпшення кровообігу організму в цілому.

Найважливішим правилом лікувального масажу є і те, що його прийоми робляться по шляху лімфи. Індивідуальною є і тривалістю процедури лікувального масажу. Оцінити результат та ефективність проведеного курсу можна лише після його повного закінчення, тобто слід провести близько десяти сеансів.

Початковим етапом курсу лікувального масажу тіла буде первинна консультація та наявність додаткових досліджень (МРТ, КТ, рентгенографія).

3. Лімфодренажний масаж – одна з найулюбленіших серед пацієнтів, ефективна та корисна у косметичному, оздоровчому плані процедура. Даний масаж зарекомендував себе як один з найкращих способів позбавитися різних видів набряклості, целюліту, і застійних процесів в організмі. Глибокі натискаючі рухи відносно безболісно і швидко дарують почуття легкості, помітно прибирають об’єми, пов'язані із затримкою зайвої рідини. Лімфодренажний масаж прискорює рух лімфи, виводить продукти розпаду та зменшує вплив негативних факторів на тіло людини.

Користь лімфодренажного масажу:

 • Є профілактикою та лікуванням лімфостазу.

 • Покращує лімфообіг.

 • Сприяє швидкому виведенню токсинів та інших продуктів розпаду.

 • Відмінна профілактика варикозу та синдрому втомлених ніг.

 • Зменшує прояви целюліту.

 • Знімає загальну напругу в організмі.

 • Покращує колір шкіри.

Протипоказання:

 • Тромбоз.

 • Ракові захворювання.

 • Вагітність та годування груддю.

 • Шкірні хвороби.

 • Неврологічні захворювання.

 • Ниркова недостатність.

Рекомендації до лімфодренажного масажу

Курс даного масажу, з 10 процедур, обов'язково потрібно зробити людям, у яких більшість робочого дня проходить стоячи. Це скоротить можливість появи різних захворювань нижніх кінцівок.

Лімфодренажний масаж загалом допомагає скинути вагу та позбутися «апельсинової скоринки», якщо причинами цих проблем є затримка зайвої рідини. Не обманюйтесь, процедура не вилікує ожиріння і не прибере целюліт 4 стадії самостійно!

Масаж допомагає позбавитися болю в м'язах після інтенсивного тренування.

4. Антицелюлітний масаж допомагає зменшити відкладення жиру в підшкірній клітковині та вирівняти поверхню шкіри. Його техніка близька до прийомів традиційного європейського масажу. Але підвищена увага приділяється саме глибокому опрацюванню тканин з метою активізувати в них циркуляцію в крові, лімфи та міжклітинній рідині.

Правильний антицелюлітний масаж забезпечує:

 • покращення місцевого кровообігу та лімфотоку;

 • прискорення розкладання молочної кислоти;

 • відведення з підшкірної клітковини токсинів, шлаків та зайвої води;

 • накопичення біологічно активних компонентів, що сприяють руйнуванню сполучнотканинних перегородок, нормалізації клітинного метаболізму та видаленню з тканин надлишкового жиру;

 • підвищення ефективності використовуваної антицелюлітної косметики;

 • вирівнювання шкірних покривів.

Суть проблеми целюліту

Целюліт – це накопичення у підшкірній клітковині жиру, що супроводжується уповільненням циркуляції крові та лімфи, виникненням набряків у клітинах та міжклітинному просторі, дистрофією тканин та зниженням їх еластичності. Зазвичай він спостерігається у дівчат/жінок на животі, стегнах, сідницях, попереку, нижній частині спини, іноді - в області ліктів, колін, гомілкостопу і зап'ясть. Причиною появи цієї естетичної проблеми є утворення між клітинами жиру пористих перемичок волокон колагену. Вони погіршують місцевий кровообіг, лімфорух, проникнення в тканини кисню та поживних елементів. Через це уповільнюються процеси розщеплення жиру, обміну речовин, відведення токсинів та інших шкідливих речовин. У тканинах протікають запальні процеси, накопичується надлишкова рідина, утворюються рубці.

Особливості антицелюлітного масажу

Ми ж в принципі не впливаємо безпосередньо на жирові клітини. Грубий вплив у прагненні «роздавити» клітини жиру лише посилює проблему. Такі дії призводять до пошкодження капілярів, появи гематом, ще більш вираженого порушення мікроциркуляції.

В результаті неправильних дій збільшуються запалення та набряклість тканин, з'являються внутрішні рубці, і клітини інтенсивно накопичують жир.

Правильний масаж для вирішення цієї проблеми має місцевий цілеспрямований характер. Його завдання – «розігріти» тканини, нормалізувати місцевий кровообіг, лімфорух та роботу залоз.

Антицелюлітний масаж рекомендується проводити через день курсами по 12-15 процедур. Така частота сеансів забезпечує оптимальні результати. Вплив на кожну зону триває від 3 до 25 хвилин, весь сеанс – від 40 до 80 хвилин. Загальний час процедури визначається зонами та з урахуванням виразності «апельсинової скоринки». Підтримуючі процедури виконуються надалі раз на 2 тижні.

Важливим є комплексний підхід, що включає контрастні процедури, фізичні вправи та відповідні дієти. За наявності до 5 кг зайвої ваги рекомендується поєднувати масаж із різними процедурами для схуднення. За більш надмірної ваги потрібно спочатку нормалізувати масу тіла, а потім пройти курс антицелюлітного масажу.

Впливати на тіло треба з поступовим збільшенням темпу та сили, плавно та енергійно. Можлива поява синців після процедури, адже м'язи повинні бути ретельно розігріті та промасовані. Після закінчення сеансу рекомендується випивати склянку чистої води. Після процедури важливо уникати переохолодження організму та значних м'язових навантажень.

При здійсненні додаткових масажних процедур вдома дотримуйтесь наступних правил:

 1. Для покращення ковзання рук та підвищення ефективності маніпуляцій використовуйте рекомендований Вам антицелюлітний крем або масажне масло.

 2. Починайте вплив м'яко та повільно, з поступовим зростанням інтенсивності рухів та сили тиску. Шкіра після масажних маніпуляцій має бути рожевою, але не червоною. Закінчуйте сеанс розслаблюючими рухами.

 3. Виконуйте рухи за напрямком відтоку крові та лімфи. Схема рухів руками при антицелюлітному масажі відповідає класичним масажним рухам, їх Вам додатково  покаже майстер.

 4. Уникайте сильних впливів на судини, стовбури та сплетення нервів, області локалізації лімфовузлів: під колінами, у пахвинній, пахвовій та надключичній зоні, на внутрішній поверхні стегна.

 5. Пропрацьовуйте область живота за 2 години до або через 3-4 години після їжі. Низу живота не торкайтеся, виконуйте всі рухи легко, уникаючи тиску. У період менструацій масажні рухи у цій зоні не проводьте.

Перед масажуванням області живота рекомендується виконувати вправу для стимуляції відтоку лімфи з допомогою скорочення об’єму рідини органів травлення верхніх відділів. Для цього в положенні лежачи на спині потрібно розслабити шию та зігнути коліна. Потім – робимо глибокий вдих із надуванням живота, видих, живіт притискаємо руками та нахиляємось до колін. Вправу повторюємо кілька разів.

Для запису


по темі:
мануальний терапевт Одеса, мануальний масаж, лікування тіла руками, міофасціальний масаж, лікувальний масаж, лімфодренажний масаж, курс мануальної терапії, антицелюлітний масаж, позбутися целюліту

×